Z Wikizpráv

Svátky[editovat]

Jmeniny
Erik, Erich
Státní svátky a významné dny
Benin: Den ozbrojených sil
Nauru: Angam
Rakousko: Národní den (vyhlášení Deklarace neutrality)

Z domova[editovat]

Ze světa[editovat]

 • Maltézák zabijákem?

  Maltézský teriér byl po sérii 12 napadení lidí během čtyř měsíců přidán úřady Nového Jižního Walesu na seznam nebezpečných psů. Statistiku psích útoků v této oblasti vede staffordshirský bulteriér. V období od června do září muselo být v důsledku zranění způsobených psy hospitalizováno 16 obyvatel tohoto australského spolkového státu.

 • Novo Nordisk expanduje v Číně

  Dánská farmaceutická Novo Nordisk posiluje své postavení na trhu s inzulínem v Číně. Od roku 1996 vlastní výrobní závod v Tianjinu a minulý rok oznámila další investice ve výši 400 milionů dolarů na vybudování dalšího provozu, který má být dokončen v roce 2012.

 • Proces s Radovanem Karadžićem začíná. On ovšem nepřišel

  Bývalý předák bosenských Srbů Radovan Karadžić měl dnes stanout před trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii, kde se měl zodpovídat z 11 bodů obžaloby. Ty zahrnují genocidu, válečné zločiny a zločiny proti lidskosti. Proces v těchto dnech právě začíná. Karadžić se však k soudu nedostavil, bojkotuje jej. Obvinění, která proti němu byla vznesena, popírá.

 • V Lotyšsku k pádu meteoritu nedošlo. Jednalo se o vtip

  Dnes ráno se v různých denících, a to jak českých, tak i evropských ale například i amerických, objevila zpráva, že na severovýchodě Lotyšska nedaleko od estonských hranic dopadl velký předmět a vyhloubil slušně velký kráter - 3 metry hluboký a 9 metrů široký.

Věda a technika[editovat]

Kultura[editovat]

Ekonomika[editovat]

Sport[editovat]

Úmrtí[editovat]

Zdroje[editovat]