Přeskočit na obsah

Konkurence ČD má začít v Ústeckém kraji

Z Wikizpráv

Pondělí

Společnost Student Agency, která utkvěla v hlavách Čechů díky charakteristckým žlutým autobusům hodlá již delší dobu expandovat i na železnici. Začít se má podle Radima Jančury v Ústeckém kraji

Žluté rychlíky nejspíše vyjedou na regionální spoje v Ústeckém kraji. Společnost RegioJet, která patří do skupiny Radima Jančury a známá hlavně díky autobusovému dopravci Student Agency, totiž předala Ústeckému kraji nabídku ohledně regionální dopravy.

Vlaky Radima Jančury v charakteristické žluté barvě – již dlouho v médiích přemílané téma, které se pojí vlastně s tím, kdy začne skutečná konkurence národnímu železničnímu dopravci – Českým drahám. Největší dopravce je kritizován za stárnoucí vozový park a nedochvilné spoje. Právě za nedochvilnost musely České dráhy již v nejednom případě platit kraji, který si jejich služby objednává, pokutu.

Podle Radima Jančury bude výsledkem levnější doprava; za 10 let by měl kraj ušetřit až 700 milionů korun. Železniční dopravu v Ústeckém kraji chce RegioJet zajišťovat od roku 2011 po deset let, a to ve stejném rozsahu, jako je krajem objednávána dosud. Cestujícím slibuje přesnější spoje, levnější jízdné (v porovnání se současným stavem až o 15 %) a nové vlaky.

Zdroje[editovat]

  • Jančura chce vyslat žluté vlaky RegioJet na Ústecko. Aktuálně.cz [online].  [cit. 2009-10-26]. Dostupné z: [1].