Abramovič bude na dálku předsedat čukotské dumě

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Středa

Roman Abramovič

Ruský podnikatel Roman Abramovič, který byl v doplňovacích volbách zvolen zastupitelem v čukotské dumě, se nyní stal jejím předsedou.

Majitel londýnského fotbalového klubu Chelsea FC dostal v doplňovacích volbách 96,9 % hlasů. Po svém odstoupení z funkce guvernéra nezůstal dlouho stranou a vyslyšel požadavek, aby byl lídrem ve volbách do čukotské dumy. Jeho kolegové ho o kandidaturu požádali, protože podle nich v roli předsedy dumy může pro obyvatele regionu garancí rozvoje a hospodářské stability.

Sám Abramovič nebyl jednání přítomen, jako obvykle pobýval ve Velké Británii. Odtud prý má plnit i úlohy spojené s předsedáním dumy.

Jeho zástupkyně Valentina Rudčenková v tom nevidí problém. „Roman Arkaďjevič může pobývat, kde se mu líbí, a při tom ovlivňovat situaci v autonomním okruhu. Bez jeho schválení se o ničem nerozhodne. I dříve jsme s naším bývalým guvernérem spolupracovali režimem videokonferencí. Před volbami se seznámil v Anadyru se současnou situací. Na jeho návrh jsme například založili nový výbor dumy, který se bude zabývat legislativní a bezpečnostní situací.“

Abramovič byl po 7,5 roku guvernérem autonomního okruhu Čukotka, ale v červenci byl této funkce na vlastní žádost zbaven.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • STĚPURA, Irina. Romana Abramoviča ostavili na Čukotke spikerom. Rossijskaja gazeta [online]. 2008-10-22 [cit. 2008-10-22]. Dostupné z: [1]. (rusky)
  • Roman Abramovič izbran predsedatělem čukotskoj dumy. Kommersant [online]. 2008-10-22 [cit. 2008-10-22]. Dostupné z: [2]. (rusky)