Americká Správa potravin a léčiv připravuje návrh povinnosti zveřejňovat na jídelních lístcích kalorie

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pátek

Vedoucí Správy potravin a léčiv Margaret Hamburgová

Státní Správa potravin a léčiv ve Spojených státech amerických zveřejnila návrh pravidel regulujících povinné informování zákazníka o množství kalorií v prodávané stravě. Předpokládá se, že do konečné podoby bude návrh dopracován v roce 2012 a bude se týkat většiny restaurací a občerstvení, ale třeba i prodejních automatů.

Kongres Spojených států amerických si vytvoření takových pravidel vyžádal v rámci zdravotní reformy, která jím prošla v roce 2010. Součástí jejich tvorby je období, kdy budou připomínkovány veřejností.

Pravidla se mají vztahovat na ty prodejny, které se samy prohlašují za restaurace, nebo které více než polovinu své podlahové plochy věnují prodeji jídla.

Smyslem celé záležitosti je pomoci snížit epidemii otylosti.

Zdroje[editovat]

Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy FDA issues proposed rules requiring calorie content on menus na anglických Wikizprávách.

  • ZAJAC, Andrew. FDA proposes rules requiring restaurants to post calorie counts on menus. Los Angeles Times [online]. 2011-04-01 [cit. 2011-04-03]. Dostupné z: [1]. (anglicky)