Přeskočit na obsah

Americký zpěvák Loomis žaluje anglickou zpěvačku Cornishovou kvůli porušení autorských práv

Z Wikizpráv
Zpěvačka Jessica Cornishová v roce 2011 v New Yorku

Pátek

Americký zpěvák Will Loomis, vůdčí osobnost americké kapely Loomis & the Lust, žaluje britskou zpěvačku Jessicu Cornishovou vystupující pod jménem Jessie J a hudební společnosti Universal Music Group, Lava Records a Universal Republic Records za údajné porušení svých autorských práv. Toho se měly dopustit použitím částí jeho písně Birth Red Chords z roku 2008 v nahrávce písně Domino nazpívané Cornishovou v roce 2011. Loomisův právní Chris Arledge napsal časopisu Billboard, že „Loomis nikdy nedal souhlas s použitím své písně“ a že žalující strana „očekává od soudu patřičnou náhradu za tak jasné poškození“.

Na stránkách skupiny Loomis napsal: „Když jsem ve své garáži psal tuhle melodii, ani mne nenapadlo, že bude zpívána pro krále a královnu Anglie“ a dodal: „A už vůbec mne nenapadlo, že by ji zpívala Jessie J.“ Loomis, který je z Kalifornie, už v dubnu umístil na YouTube videonahrávku, kde obě verze smíchal, aby ilustroval, jak jsou podobné. Nahrávací společnost Cornishové ovšem nařídila video odstranit, ironicky právě na základě autorských práv.

Kromě Cornishové se na písni Domino měli autorsky podílet další čtyři lidé, mimo jiné Łukasz Gottwald.

Zdroje[editovat]

Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy US singer Will Loomis sues UK singer Jessie J over alleged copyright violation na anglických Wikizprávách.

  • Jessie J sued over hit 'Domino'. The Telegraph [online]. 2012-06-27 [cit. 2012-06-29]. Dostupné z: [1]. (anglicky)