Přeskočit na obsah

Australská policie zadržela drogového dealera na útěku

Z Wikizpráv

Sobota 22. března 1997

Přímo na večeři s přáteli byl zadržen George Savvas, který byl od loňského 6. července na útěku. Australský zločinec byl odsouzen na více než 30 let vězení za pašování drog.

Savvase udal anonymní telefonát. Neznámý muž policii nahlásil: „Tady je Černá liška. George Savvas večeří v restauraci Suntory na Kent Street, pokud chcete, jděte a vyzvedněte si ho.“ Savvase pak na místě zadrželi dva detektivové. Po ověření jeho podoby podle fotografie (Savvas měl nyní na rozdíl od minulosti vousy a krátké vlasy) ho zadrželi. Když se pokusil před převozem na policejní stanici uniknout, zneškodnili ho a nasadili mu pouta. Až tehdy Savvas reagoval: „Teď mne už máte, můžete mi povolit pouta?“ zeptal se, než dodal: „Myslím, že to bylo docela hloupé zůstat v Sydney.“

Savvas bude převezen zpět do věznice v Maitlandu. Z vězení utekl 6. července 1996, když se v průběhu návštěv převlékl z vězeňského, nalepil si knír, nasadil paruku a bez povšimnutí stráží odešel.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • BEAUROP, Greg. George Savvas's $317 meal to remember. Sydney Morning Herald [online]. 1997-03-22 [cit. 2012-06-07]. Dostupné z: [1]. (anglicky)