Přeskočit na obsah

V Sydney uprchl drogový dealer

Z Wikizpráv

Sobota 6. července 1996

Falešný knír a blond paruka stačily Georgi Savvasovi k tomu, aby uprchl z věznice v australském Goulburnu. V průběhu návštěv takto nerušeně opustil prostory věznice. Úřady po něm pátrají. Savvas byl za obchodování s drogami nadvakrát odsouzen k 30 letům a 9 měsícům vězení.

Probíhá také vyšetřování okolností útěku. Ministr vězeňství Bob Debus prohlásil, že se nebude zdráhat uplatnit jakákoli disciplinární opatření, jaká bude třeba.

Savvase zachytily bezpečnostní kamery, jak se převlékal částečně skrytý za dvěma návštěvníky věznice. „Jeho útěk byla dobře naplánovaná konspirace,“ prohlásil asistent komisaře vězeňské služby Ron Woodham. Cestou do připraveného vozu Savvas v poklidu minul tři stráže.

Do Goulburnu byl přitom Savvas přepraven před rokem a půl kvůli tomu, že se podařilo odhalit jeho plány na útěk z věznice v Maitlandu. Jeden z jeho kompliců z případu z roku 1994, člen ruské mafie Alex Nuchimov, je od svého útěku v roce 1994 stále na svobodě.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • WARNOCK, Steve. Drug dealer escapes. Sydney Morning Herald [online]. 1996-07-06 [cit. 2012-06-07]. Dostupné z: [1]. (anglicky)