Autotec 2008 končí

Z Wikizpráv

Neděle

Pohled na jeden z pavilonů s vystavovateli

Autotec 2008, který se konal již od 4. června, se chýlí nyní ke svému konci. Na brněnském výstavišti desítky výrobců nákladních automobilů, osobních automobilů, autobusů, užitkových vozů či automobilových součástek prezentovali nejen své dlouholeté modely, ale i novinky, které dosud nebyly uveřejněny.

Společnost Irisbus zde například předvedla svůj luxusní zájezdový autobus Magelys, Tedom prezentoval low entry verzi svého autobusu 123G. SOR předvedl trolejbusovou verzi autobusu BN 12. Velký zájem také vzbudila Škoda Auto s novou verzí Škody Superb, vystavenou přímo v přední části vlastního stánku. Český nákladní výrobce Tatra pak prezentoval nákladní automobily pro armádu; součástí bylo i video s jízdou automobilu v extrémních podmínkách. Renault také předvedl svůj nákladní vůz Kerax, který je navržen rovněž do obtížnějšího terénu.

Veletrh Autotec patří k největším veletrhům s užitkovými vozy v Česku, koná se vždy v Brně, a to v dvouletých intervalech, vždy v červnu. Obsazeny jsou vždy všechny pavilony výstaviště. Součástí veletrhu jsou vždy různé doprovodné akce, letos si návštěvníci, kteří vlastní řidičský průkaz skupiny C, mohli vyzkoušet jízdu s novými tahači Scania.

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Aktron (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.