Bývalá Miss Rakouska se zřítila ve skalách, zemřela v nemocnici

Z Wikizpráv

Úterý

Pohled z Innsbrucku na Bergisel.

Ve věku 26 let zemřela Miss Rakouska z roku 2013 Ena Kadićová. V pátek se zřítila v rakouských Alpách ze svahu Bergiselu u Innsbrucku, kde si byla zaběhat, a následky pádu navzdory péči lékařů v nemocnici nepřežila.

Po zhruba třicetimetrovému pádu byla při vědomí a informovala svou rodinu, která pak kontaktovala záchranáře. Ti ji nalezli na planině Drachenfelsen nad řekou Sill. Po převozu do innsbrucké univerzitní nemocnice jí lékaři diagnostikovali vážná zranění hlavy, pánve a plic.

Po účasti v soutěžích krásy v Rakousku a následně i jako reprezentantka své země na Bali se Kadićová stáhla do soukromí a pracovala v běžném obchodu s módou v Innsbrucku. Letos v rozhovoru pro Seitenblicke řekla: „Média, události, oslavy – ten život mě učinil nešťastnou.“ Měla ráda sport a přírodu, podle zjištění policie oblast, ve které nehodě došlo, z předchozích cest dobře znala.

Zdroje[editovat]

Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy Former Miss Austria Ena Kadic dies after mountain fall na anglických Wikizprávách.

  • Beauty queen dies after mountain fall. TheLocal.at [online]. 2015-10-20 [cit. 2015-10-27]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • SAUL, Heather. Miss Austria winner Ena Kadic dies after falling from the side of a mountain. The Independent [online]. 2015-10-20 [cit. 2015-10-27]. Dostupné z: [2]. (anglicky)
  • Miss Austria : Miss Österreich 2013 [online]. Miss Austria, 2013-07-24, [cit. 2015-10-27]. Dostupné online. (německy)