Přeskočit na obsah

Bývalý izraelský prezident Moše Kacav je ode dneška za mřížemi

Z Wikizpráv

Středa

Moše Kacav na starší fotografii

Bývalý izraelský prezident Moše Kacav dnes nastoupil do výkonu trestu odnětí svobody na sedm let. Kacav, který byl prezidentem v letech 2000–2007, si svůj sedmiletý trest za znásilnění začal odpykávat ve věznici Masijahu nedaleko Tel Avivu, kam nastoupil po desáté hodině.

Kacav byl odsouzen za dvojnásobné znásilnění podřízené, kterého se měl dopustit v roli izraelského ministra turismu v devadesátých letech, a dále za sexuální obtěžování, kterého se měl dopustit už jako prezident. On sám trvá na své nevinně.

Věznice Masijahu, kde Kacav bude pobývat, je věznicí s mírnou ostrahou, a Kacav bude v oddělení pro praktikující věřící.

Zdroje[editovat]

Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy Former Israeli president Moshe Katsav goes to prison for rape na anglických Wikizprávách.

  • Bývalý izraelský prezident Kacav nastoupil do vězení. Lidovky.cz [online]. 2011-12-07 [cit. 2011-12-07]. Dostupné z: [1].
  • TUREČEK, Břetislav; HROMÁDKA, Martina. Pohřbíváte nevinného, prohlásil Kacav při nástupu do vězení. rozhlas.cz [online]. 2011-12-07 [cit. 2011-12-07]. Dostupné z: [2].