Baroko se vrátilo do západních Čech

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Barokní ohňostroj v Manětíně

Po úspěchu akce 6 týdnů baroka z roku 2014 se festival následujícího roku rozrostl na 9 týdnů. Tanec, hudba, výstavy, otevřené památky – vše v barokním duchu, to je odraz festivalu 9 týdnů baroka, který se v létě konal v západních Čechách. Každý týden jiný region a jiný program.

Festival začal 29. června slavnostním přípitkem a symbolickým otevřením ve Spáleném Poříčí v okrese Plzeň-jih. Celý týden se pak v lokalitách Spálené Poříčí, Blovice a Nepomuk konaly barokní slavnosti. V druhém týdnu, začínajícím 6. července, se akce přesunula do oblasti Klatov, třetí týden ji hostil Chotěšov a Přeštice, čtvrtý Planá a Tachov, pátý Kladruby, Stříbro a Bezdružice, šestý Domažlice, sedmý Mariánská Týnice, Plasy a Radnice, osmý Manětín, Nečtiny a Rabštejn a celý festival skončil na Sušicku 30. srpna 2015 barokním ohňostrojem.

Akce se zúčastnily tisíce návštěvníků z místních obcí a hlavně z Plzeňského kraje. Umělci byli místní nebo pozvaní. Akce byla uspořádána u příležitosti toho, že byl Plzni udělen titul Evropské hlavní město kultury 2015.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Juandev (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.