Ceny Grammy ovládla Adele

Z Wikizpráv

Neděle

Adele v listopadu 2011

Britská soulová zpěvačka Adele byla nejúspěšnější umělkyní při dnešním vyhlašování Cen Grammy v Los Angeles. Získala celkem šest gramofonků včetně nejprestižnějšího za album roku pro desku 21. Stejné album dostalo ocenění i pro nejlepší popovou zpívanou desku roku, její píseň Rolling in the Deep byla oceněna jako píseň i nahrávka roku. Adele zároveň vystoupila na scéně po třech měsících od listopadové operace hlasivek.

Pět Grammy patří skupině Foo Fighters, včetně cen za nejlepší rockové album (deska Wasting Light) a nejlepší rockovou píseň (Walk). Folková skupina Justina Vernona Bon Iver dostala titul nejlepší nový umělec a získala i cenu za nejlepší desku alternativní hudby.

Hlavní večerní program cen Grammy začal modlitbou za zpěvačku a herečku Whitney Houston, která nečekaně zemřela v předvečer cen v sobotu. Rapový zpěvák LL Cool J, který večerem provázel, k tomu řekl: „Měli jsme v naší rodině smrt. A aspoň pro mne jediná věc, kterou teď cítím jako správnou, je začít s modlitbou za ženu, kterou jsme milovali, za naši padlou sestru Whitney Houston.“ Na Houstonovou vzpomínali i další účinkující a Jennifer Hudsonová zpívala soulovou úpravu jedné z jejích klasických balad.

Zdroje[editovat]