Demonstrace před Pražskou radnicí 26. března 2009

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Demonstrace před bránou radnice

Ani drobný déšť v ranních hodinách neodradil některé pražské občany, aby se sešli už v 8:00 hodin před budovou Pražské radnice na Mariánském náměstí k pokojné demonstraci, kterou svolalo občanské sdružení Občané za svá práva v Praze.

Dle výzvy k demonstraci žádali:

  1. Spravedlivou privatizaci obecních bytů za stejných podmínek pro všechny občany
  2. Zajištění slušného bydlení pro sociálně slabé občany
  3. Dodržet rozhodnutí ZHMP zachovat azylový dům v Praze 11, Donovalská
  4. Konání svobodných voleb do kraje Praha v souladu s ústavou

s dovětkem: MUDr. Pavel Bém není hejtmanem!!!

K protestnímu shromáždění se sešlo více než 50 demonstrujících. Byly vidět transparenty s nápisy:

  • NEJSME VAŠE SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ!
  • ODS ZÍSKALA DOMY ZDARMA, LIDEM JE CHCE PRODAT ZA MILIONY
  • DŮCHODCI ŽÁDAJÍ ODSTOUPENÍ ASOCIÁLNÍHO RADNÍHO JANEČKA

a další.

Na začátku akce demonstranty přivítal předseda sdružení ing. Karel Berka, jenž se poté ujal funkce moderátora a předal slovo místopředsedovi sdružení, Ing. Aleši Moravcovi; ten striktně požadoval odstoupení asociálního radního Janečka a upozornil na fakt, že nikdo z radních nemá odvahu před demonstranty vystoupit.

Požadavky sdružení „Občané za svá práva v Praze“ jsou podobné i požadavkům dalších občanských sdružení, která bojují za stejná práva v dalších Pražských městských částech. Podporu demonstrace ve svých projevech vyjádřili Ing. Daniel Kůta, předseda Občanského sdružení za privatizaci a zlepšení podmínek bydlení v Městské části Praha 2 a Ing. Jiří Válek z občanského sdružení Žižkov (nejen) sobě.

V závěru shromáždění se ujala megafonu Miroslava Kadlecová, místopředsedkyně sdružení z Prahy 6, a vyzvala shromážděné k podpisu petice; ta byla předána radním, kteří se sešli ke svému zasedání na radnici dnes v 9:00 hod, a to byl také důvod, proč byla celá demonstrace ohlášena už na 8:00 hodin.

Demonstraci přihlíželi dva měští strážníci a monitorovali ji reportéři dalších médií, jako jsou Pražský deník nebo Zpravodajská televize Z1.

Následující demonstrace na stejném místě byla ohlášena na čtvrtek 23. dubna na 8:00, neboť v 9:00 se mají sejít pražští radní ke svému dalšímu zasedání.

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Kychot (diskuse, příspěvky) podle vlastního zážitku, který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.

Podobné zprávy[editovat]

Protestní shromáždění 8. října 2008 na náměstí Míru v Praze 2