Diskuse:Pravice vyhrála české parlamentní volby, Paroubek odchází

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zdravím. Tato zpráva obsahuje řadu údajů, které však uvedený zdroj nepotvrzuje. Osobně si myslím, že Wikizprávy by měly na uvádění zdrojů klást ještě větší důraz, než Wikipedie, a autor by chybějící zdroje měl v článku uvést. 195.113.183.2 1. 6. 2010, 10:10 (UTC)

Obávám se, že osobnímu názoru anonymita nepřidává na váze. Nechcete se zaregistrovat? Okino 1. 6. 2010, 11:43 (UTC)
A ještě dodám: Které informace jsou podle vás chybné nebo pochybné, aby se měly ozdrojovat? Děkuji. Okino 1. 6. 2010, 11:46 (UTC)
Opět zdravím, tak se dneska zase setkáváme, jsem nevěděl, že působíš i tady, na autora zprávy jsem se nedíval. Anonymně nikdy úmyslně nic nepíšu, předpokládal jsem, že když jsem se sem proklikal z Wikipedie, tak jsem přihlášený automaticky, napsal jsem na konci čtyři vlnovky, uložil příspěvek a už ho po sobě nečetl.
Zpráva mě zaujala, především ta část o prohlášení Schwarzenberga, že TOP 09 uspěla, přestože "nabídla pouze vizi, a žádné sliby.", tak jsem si klikl na zdroj, ale tam jsem to vůbec nenašel. Tak jsem se podíval ještě na nějaká další, například vyjádření Johna o potřebě zdravotní reformy, a taky to tam nebylo. Neříkám, že ty informace jsou chybné nebo pochybné, říkám jen, že nepochází ze zdroje, ze kterého je pod článkem napsáno, že pochází. Automaticky jsem tam chtěl hodit nějakou šablonu požadující zdroj, ale zjistil jsem, že to se tady nevede. Tak jsem napsal aspoň na diskusní stránku.
Když už se o tom bavíme, tak jsem se teď ještě rychle podíval, jaká pravidla na Wikizprávách ohledně zdrojování platí, a vidím větu, že "Každá zpráva musí mít svůj zdroj." No a ta ohledně vyjádření Schwarzenberga zdroj nemá. Ale nepatřím mezi zdejší přispěvatele, takže tady svůj názor nebudu nijak prosazovat. Původně jsem to myslel spíše jenom jako upozornění, pokud třeba autor nedopatřením zapomněl zdroj uvést. Přeji hezký večer a hodně úspěchů na Wikizprávách. Jan.Kamenicek 1. 6. 2010, 20:06 (UTC)
Zdravím u nás na Wikizprávách. Ano, každá zpráva má mít svůj zdroj, ale obvykle (asi?) stačí jeden společný. Tenkrát ta hlavní zpráva na iDNES obsahovala odkazy na většinu podstatných druhotných zdrojů, teď už to je koukám trochu jinak. A hlavně jsem to psal rychle a neměl jsem tolik času. K těm citátům ty zdroje doplním, ale jinak za správnost ručím. Na shledanou zase někde - třeba na Wikicitátech? ;-) Okino 1. 6. 2010, 20:52 (UTC)