Diskuse s redaktorem:Vit.jurcak

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Uvítání[editovat]

Vítejte na Wikizprávách!

Začal(a) jste dobře. Děkujeme za vaše příspěvky k tvorbě projektu.

Můžete se dozvědět více na stránkách, které se věnují záležitostem ohledně Wikizpráv a pomohou zodpovědět některé základní otázky:

Další informace pak naleznete na stránkách v kategorii informací o Wikizprávách, nebo se zeptejte buď v naší redakci, či někoho ze správců, kteří vám ochotně pomohou.

Tak ještě jednou vítejte a děkujeme za vaše příspěvky. Doufáme, že se vám přispívání bude dařit.

--Okino (diskuse) 12. 11. 2014, 20:44 (CET)

Zakládání zpráv a autorská práva[editovat]

Dobrý den. Kromě uvítání mám na Vás dvě prosby.

První se týká způsobu zakládání zpráv. Aby byla zpráva plnohodnotná a objevila se všude tam, kam patří, je třeba ji vybavit příslušnými šablonami. Dá se to dělat i ručně, ale nejjednodušší je využít na titulní stránce vpravo okénko "Přidejte vlastní zprávu!". Do něho napíšete zamýšlený titulek zprávy a dostanete se na editovací okno, kde je spousta těch šablon a udělátek předvyplněná.

Druhá věc se týká autorských práv. Vaše poslední zpráva o výměně ministra dopravy byla velmi podobná zdroji. Některé věty byly doslovné, některé téměř doslovné, struktura stavby (pořadí informací) bylo rovněž velmi podobné. Takové věci se ale nesmějí, protože porušují autorská práva původního autora. Je třeba vycházet pouze z informací uvedených ve zdroji (nebo ještě lépe ve více zdrojích) a vystavět na jejich základě zprávu novou.

Jestli se Vám tyhle požadavky zdají složité, tak se za to omlouvám, ale jinak to nejde. Na druhou stranu se nebojte; pokud při tom něco pokazíte, tak to někdo opraví podobně jako dosud, ale nejlepší by bylo, kdybyste postupně psal zprávy tak, že ty opravy budou potřeba co nejméně.

S pozdravem,

--12. 11. 2014, 20:44 (CET)