Přeskočit na obsah

Dopravní podnik města České Budějovice oslavil sté výročí

Z Wikizpráv

Sobota

I autobus typu Irisbus si mohli návštěvníci prohlédnout, přestože je každý den k vidění v ulicích.

Dopravní podnik města České Budějovice oslavil sté výročí městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích. Celá akce začala okolo 10. hodiny dopoledne.

V autobusové vozovně v Novohradské ulici si mohli návštěvníci prohlédnout autobusy od těch z minulého století až po ty současné. Na pódiu vystoupil klaun i hudební skupina Hamleti s Daliborem Gondíkem, děti i dospělí se mohli zapojit do různých soutěží nebo využít některé z atrakcí a shlédnout psí módní přehlídku.

Dopravní podnik také přichystal kyvadlovou autobusovou dopravu mezi vozovnou autobusů na Novohradské ulici a trolejbusovou vozovnou v Nemanicích jednou za hodinu.

Na závěr byla přichytána jízda historickými autobusy. Kolona historických autobusů, za doprovodu pohotovostního vozidla dopravního podniku, vyjela po 16. hodině z autobusové vozovny na Novohradké ulici a dále pokračovala kolem vlakového nádraží, obchodního centra IGY, po Strakonické ulici, Husově třídě, přes Senovážné náměstí, kolem Nádraží zpět do autobusové vozovny kam dojela po 17. hodině. Obyvatelé Českých Budějovic si tak mohli prohlédnout historické autobusy přímo za pohybu a mnozí si také kolonu fotili nebo natáčeli.

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Venca24 (diskuse, příspěvky) podle vlastního zážitku, který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.