Fanoušci Sparty urazili Chorvaty

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Sobota

Ilustrační obrázek

Incident z 2. srpna 2008, kdy tvrdé jádro sparťanských fanoušků při zápase s Mladou Boleslaví roztáhlo transparent s podobiznou Radovana Karadžiće, vyvolává obavy před blížícím se utkáním Sparty s chorvatským klubem Dinamo Záhřeb ve fotbalovém poháru UEFA. Informoval o tom chorvatský Večernji list.

Kromě Karadžičovy fotky byly na jiných transparentech nápisy jako „Mladić, Karadžić, držte se“, „Slovany nerozdělíte“ či „Smrt EU“. Chorvaty taková agitace pobouřila, neboť to byly právě ozbrojené složky bosenských Srbů, které mají na svědomí životy mnoha Chorvatů. Jakub Otava, tiskový mluvčí Sparty, se dle vyjádření chorvatského deníku od chování sparťanských fanoušků distancoval a prohlásil, že klub nad nimi nemá kontrolu.

Dnes odpoledne však vydal ostré prohlášení, ve kterém fotografii zveřejněnou na webu chorvatského deníku označil za fotomontáž. Odmítl také, že by s nějakým chorvatským novinářem o incidentu mluvil. Dle něj se vůbec nejedná o fanoušky Sparty ani o záběr ze sparťanského stadionu. Při zmiňovaném ligovém utkání s Mladou Boleslaví se dle něj sice objevily tři transparenty, ale na žádném nebyl portrét Radovana Karadžiće.

Zdroje[editovat]

  • Fotka údajných sparťanských fanoušků pobouřila Chorvaty. Novinky.cz [online]. 2008-08-30, rev. 2008-08-30 [cit. 2008-08-30]. Dostupné z: [1].
  • Navijači uz ratne zločince. Večernji list [online]. 2008-08-29. Dostupné z: [2]. (chorvatsky)