Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Svátky[editovat]

Jmeniny
Vladěna, Kim
Státní svátky a významné dny
Mezinárodní den obětí násilného zmizení
Turecko: Den vítězství

Z domova[editovat]

Ze světa[editovat]

 • Britský velvyslanec v Černé Hoře: Je čas uznat Kosovo

  Velvyslanec Velké Británie v Podgorici Kevin Lein uznal, že je správný čas, aby Černá Hora uznala nezávislost Kosova.

 • Kravatám v Americe zvoní hrana

  Kravata, módní doplněk, bez něhož si dříve nikdo nedokázal představit úspěšného muže, podle některých jedinců po stovkách let opouští své tradiční postavení a význam. Někteří aktivisté v oblasti módního a společenského vývoje vyjádřili svůj osobní názor na tento trend a někteří jedinci Američané v USA se kousků látky bez praktického významu zbavují. Přitom právě v USA byla kravata hodně populární. Již od začátku 20. století její význam rostl a ze slavnostně formálního doplňku se vyvinula pevná součást businees oblečení. Z volby kravaty a obleku se stala samostatná vědní disciplína.

 • U tunelu Sveti Rok jsou mnohakilometrové kolony

  Na chorvatské dálnici A1 došlo k dopravním komplikacím. Ve směru do vnitrozemí, na jižním portálu tunelu Sveti Rok vznikla kolona dlouhá až 11 km. U druhého tunelu na dálnici, Mala Kapela, však žádná kolona není, naopak u výjezdu u Lučaku stojí auta ve frontě dlouhé 6 km. Chorvatský autoklub vydal tuto zprávu dnes v 15 hodin odpoledne.

 • Útok na Írán by odstartoval světovou válku

  Vysoký íránský vojenský představitel upozornil, že případný útok ze strany Spojených států na Írán by zahájil novou světovou válku. Tuto informaci přinesla v sobotu zpravodajská služba IRNA. Generál Masúd Džazajeri doslova uvedl, že „taková agrese na Írán by se vyvinula ve světovou válku“.

Věda a technika[editovat]

Kultura[editovat]

Ekonomika[editovat]

Sport[editovat]

Úmrtí[editovat]

Zdroje[editovat]