Fed Cup zůstává v Česku, obhajobu zařídila Šafářová

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Neděle

Lucie Šafářová (leden 2012)

Podruhé ve dvou letech získaly české tenistky vítězství ve Fed Cupu. Ve finále této týmové soutěže, ženské obdoby Davisova poháru porazily Srbsko 3:1. O dva ze tří bodů se postarala Lucie Šafářová, třetí přidala Petra Kvitová.

Po sobotě vedly Češky 2:0. Dnes ale Kvitová rozhodující třetí bod nezískala. Proti Aně Ivanovičové prohrála ve dvou setech 3:6 a 5:7. První set jí nevyšel, ve druhém sice smazala v závěru manko jednoho ztraceného podání, ale pak za stavu 5:5 ztratila sedm míčků v řadě a Ivanovičová pak proměnila druhý mečbol.

Další šanci měla Šafářová a ta ji využila. Jelenu Jankovičovou přehrála opět přesným a razantním útokem, stejně jako se prosadila včera proti Ivanovičové. Bývalé světové jedničce Jankovičové dovolila v každém setu jen jednu hru a zvítězila 6:1 a 6:1.

„Byl to jeden z nejlepších zápasů mé kariéry, cítila jsem se na kurtu neuvěřitelně. Jako hrdinka se ale necítím. Myslím, že je to týmová soutěž. Prostě jsme získaly tři body a je jedno kdo. Zasloužily jsme se o to všechny,“ řekla Šafářová po rozhodujícím utkání.

Kvitovou trápily následky onemocnění, kvůli kterému se minulý týden odhlásila z turnaje mistryň a potom zrušila i účast na pondělní pražské exhibici proti Marii Šarapovové, kde za ni zaskočila Šafářová. Po finálovém duelu připustila, že jí právě tento test prostředí v O2 aréně pomohl.

V českém týmu pro finále byly ještě Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková, nominované pro případnou čtyřhru, na kterou už ale nedošlo.

Samostatné Česko vyhrálo Fed Cup podruhé, Československo to před tím zvládlo pětkrát, z toho čtyřikrát byla v týmu Helena Suková a vždy byl tým postaven na hráčkách české národnosti.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • Famózní Šafářová: To já ne, to ten "tým". ČT24 [online]. 2012-11-04 [cit. 2012-11-06]. Dostupné z: [1].
  • Češky obhájily triumf ve Fed Cupu! Mečbol uhrála Šafářová. Týden.cz [online]. 2012-11-04 [cit. 2012-11-06]. Dostupné z: [2].