Přeskočit na obsah

Fed Cup zůstává v Česku, obhajobu zařídila Šafářová

Z Wikizpráv

Neděle

Lucie Šafářová (leden 2012)

Podruhé ve dvou letech získaly české tenistky vítězství ve Fed Cupu. Ve finále této týmové soutěže, ženské obdoby Davisova poháru porazily Srbsko 3:1. O dva ze tří bodů se postarala Lucie Šafářová, třetí přidala Petra Kvitová.

Po sobotě vedly Češky 2:0. Dnes ale Kvitová rozhodující třetí bod nezískala. Proti Aně Ivanovičové prohrála ve dvou setech 3:6 a 5:7. První set jí nevyšel, ve druhém sice smazala v závěru manko jednoho ztraceného podání, ale pak za stavu 5:5 ztratila sedm míčků v řadě a Ivanovičová pak proměnila druhý mečbol.

Další šanci měla Šafářová a ta ji využila. Jelenu Jankovičovou přehrála opět přesným a razantním útokem, stejně jako se prosadila včera proti Ivanovičové. Bývalé světové jedničce Jankovičové dovolila v každém setu jen jednu hru a zvítězila 6:1 a 6:1.

„Byl to jeden z nejlepších zápasů mé kariéry, cítila jsem se na kurtu neuvěřitelně. Jako hrdinka se ale necítím. Myslím, že je to týmová soutěž. Prostě jsme získaly tři body a je jedno kdo. Zasloužily jsme se o to všechny,“ řekla Šafářová po rozhodujícím utkání.

Kvitovou trápily následky onemocnění, kvůli kterému se minulý týden odhlásila z turnaje mistryň a potom zrušila i účast na pondělní pražské exhibici proti Marii Šarapovové, kde za ni zaskočila Šafářová. Po finálovém duelu připustila, že jí právě tento test prostředí v O2 aréně pomohl.

V českém týmu pro finále byly ještě Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková, nominované pro případnou čtyřhru, na kterou už ale nedošlo.

Samostatné Česko vyhrálo Fed Cup podruhé, Československo to před tím zvládlo pětkrát, z toho čtyřikrát byla v týmu Helena Suková a vždy byl tým postaven na hráčkách české národnosti.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • Famózní Šafářová: To já ne, to ten "tým". ČT24 [online]. 2012-11-04 [cit. 2012-11-06]. Dostupné z: [1].
  • Češky obhájily triumf ve Fed Cupu! Mečbol uhrála Šafářová. Týden.cz [online]. 2012-11-04 [cit. 2012-11-06]. Dostupné z: [2].