Jedná se o vyslovení nedůvěry vládě

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Středa

V Poslanecké sněmovně se rozhoduje o vyslovení nedůvěry vládě Mirka Topolánka

V poslanecké sněmovně České republiky nyní probíhá jednání. Týká se vyslovení nedůvěry vládě, které iniciovala Česká strana sociálně demokratická. Právě sociální demokracie, posilněná úspěchem v posledních volbách, kde zvítězili její kandidáti proti ODS v poměru 13:0, se snaží ukončit stávající vládu Občanských demokratů, KDU-ČSL a Strany zelených.

Před hlasováním se o slovo přihlásili mnozí poslanci, předsedové a významní členové stran do rozpravy. Obzvláště ostře se vyjadřovali zástupci z ČSSD a KSČM, což někteří kritizovali (například předseda Strany Zelených Martin Bursík vyzval Bohuslava Sobotku, aby se zdržel svých komentářů proti vládě). Podle slov Miroslava Grebeníčka je hlas pro nedůvěru vládě zároveň hlasem pro skončení zločinu a korupce. Bohuslav Sobotka pak obvinil současnou koalici z nedostatečné připravenosti na nadcházející finanční krizi a ze zdražování „života občanů“. Kritická slova padla také na plánované zřízení radarové základny v Brdech.

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Aktron (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.