Přeskočit na obsah

Kandidátem americké Reformní strany se stal Andre Barnett

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Spojené státy americké už znají dalšího kandidáta do podzimních prezidentských voleb. Reformní strana Spojených států amerických se o víkendu na svém sjezdu ve Filadelfii rozhodla nominovat Andreho Barnetta. Šestatřicetiletý podnikatel se zkušenostmi z armády soupeřil o nominaci mimo jiné s Kennethem Crossem a Edwardem Chlapowskim. Cross je nyní jeho kandidátem na viceprezidenta.

Pro kandidáty Reformní strany budou moci voliči zřejmě hlasovat na Floridě, v Louisianě, v Mississippi a v Kansasu. Tamní voliči však nebudou moci hlasovat pro Barnetta, ale pro Chucka Baldwina, kterého nominovala kansaská část Reformní strany. Ta se totiž od celostátní nedávno odštěpila.

Zdroje

[editovat]

Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy Reform Party of the United States nominates fitness model Andre Barnett for president na anglických Wikizprávách.

  • WINGER, Richard. Reform Party Chooses Andre Barnett for President. Ballot Access News [online]. 2012-08-13 [cit. 2012-08-16]. Dostupné z: [1]. (anglicky)