Kravatám v Americe zvoní hrana

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Sobota

Ilustrační obrázek

Kravata, módní doplněk, bez něhož si dříve nikdo nedokázal představit úspěšného muže, podle některých jedinců po stovkách let opouští své tradiční postavení a význam. Někteří aktivisté v oblasti módního a společenského vývoje vyjádřili svůj osobní názor na tento trend a někteří jedinci Američané v USA se kousků látky bez praktického významu zbavují. Přitom právě v USA byla kravata hodně populární. Již od začátku 20. století její význam rostl a ze slavnostně formálního doplňku se vyvinula pevná součást businees oblečení. Z volby kravaty a obleku se stala samostatná vědní disciplína.

Kravaty začaly ze soukromého života mizet v devadesátých letech minulého století. Některé firmy kravaty dokonce ve své firmě zakázaly, ale jde jen o několik málo firem, nejde o žádný trend, jak se mnozí snaží naznačit. Kravata je často nesprávně označována jako zdroj falešné důstojnosti a autority, falický symbol (ukazující hrotem směrem ke genitáliím nositele) a součást přehnané uniformity. Což je dle historiků a odborníků naprostý nesmysl a vyvrácený omyl.

Zdroje[editovat]

  • CHUM, Sebastian. Amerika zahazuje kravaty, trend se rychle šíří. ČT24 [online]. 2008-08-30 [cit. 2008-08-30]. Dostupné z: [1].

Externí odkazy[editovat]

  • Encyklopedický článek Kravata ve Wikipedii.