Přeskočit na obsah

Květinou připomněli 63. výročí smrti Milady Horákové

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Lidé dostávali červené karafiáty.

Příznivci iniciativy „Komunisté nepatří ke kormidlu“ dnes k příležitosti 63. výročí smrti Milady Horákové uspořádali na Lannově třídě v Českých Budějovicích happening s názvem „Květinou proti komunismu“. Kolemjdoucím rozdávali červené karafiáty a letáčky s vysvětlením cíle akce a vyjádřením znepokojení nad účastí KSČM v krajských radách.

Také sousoší „Humanoidů“ po dobu akce změnilo podobu. Sochy měly přes oči převázané červené šátky a před nimi byl postaven transparent s citáty Ludmila Brožové-Polednové nebo Marty Semelové.

Iniciativa „Komunisté nepatří ke kormidlu“ vznikla na základě protestů proti obsazení postu krajské radní pro školství členkou KSČM Vítězslavou Baborovou, které vyústily až ve štafetovou hladovku, která trvala tři měsíce od 8. ledna do 14. dubna.

Milada Horáková byla československá politička, která byla během politických procesů v 50. letech popravena za spiknutí a velezradu. Její památku si dnes připomněli i někteří politici a bývalí političtí vězni u pankrácké věznice, kde byla popravena.

Zdroje[editovat]

  • Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Venca24 (diskuse, příspěvky) podle vlastního zážitku, který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.

Odkazy[editovat]