Přeskočit na obsah

Liová je první čínskou vítězkou na grand slamu v historii

Z Wikizpráv
Li Na

Sobota

Tenisové French Open zažilo střídání na trůnu ženské dvouhry. Obhájkyně titulu Francesca Schiavoneová z Itálie podlehla Číňance Li Na 4:6 a 6:7. Liová je první tenistkou z Číny, která kdy vyhrála turnaj řadící se ke Grand Slamu. Stejně tak získala primát mezi tenisty asijských zemí v rámci soutěží dvouher této kategorie.

V prvním setu byla Liová jasně aktivnější, častěji se snažila zakončovat, zatímco Schiavoneová zaznamenala za celý set jen tři vítězné údery, Liová jich měla 17. Hned v první hře druhého setu navíc sebrala podruhé Schiavoneové servis, ale tentokrát neuhájil své vedení až do konce setu. Hodinový druhý set nakonec dospěl do zkrácené hry. V něm ale Liová jasně dominovala, vyhrála všech sedm výměn a vstoupila do tenisové historie.

Cestou do finále v Paříži porazila i českou tenistku Petru Kvitovou, která přitom měla zápas dobře rozehraný a ve třetím setu nad Číňankou vedla 3:0.

Devětadvacetiletá tenistka z Wu-chanu byla před turnajem sedmá na světě, letos už hrála finále Australian Open, kde podlehla Kim Clijstersové. Na Roland Garros bylo přitom zatím jejím nejlepším výsledkem osmifinále v roce 2009.

Vítězství v Paříži je jejím teprve pátým titulem na okruhu WTA. Na olympijských hrách v Pekingu skončila těsně pod stupni vítězů čtvrtá.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Okino (diskuse, příspěvky) podle televizního přenosu a online statistik, který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.