Měření na R7 u Loun potvrdila zvýšený počet kamionů

Z Wikizpráv

Úterý

Silnice č. 7 pohledem z Loun směrem na Chlumčany. Zleva doprava ji přemosťuje silnice II/229

Před dvěma týdny začalo na obchvatu Loun už druhé měření intenzity dopravy, které si objednala tamní radnice v rámci boje za dostavbu rychlostní silnice R7. Stávající silnice je projektovaná na intenzitu dopravy do 12 tisíc automobilů denně, kterou podle měření Ředitelství silnic a dálnic ještě nepřekročila. Louny tak ověřovaly tato data. Předběžné výsledky potvrzují trend loňského měření a překročení intenzity 15 tisíc vozidel za 24 hodin. Nárůst nákladní dopravy oproti loňsku je asi pětiprocentní. Podle lounského starosty Radovana Šabaty se tak potvrzuje, že stávající zastaralá komunikace už nedostačuje provozu, což dokazují i velmi časté nehody, z nichž mnoho je vážných či dokonce smrtelných. Silnice I/7 patří k nejnebezpečnějším českým silnicím. Přesné výsledky měření budou dostupné za několik dní.

Dvoupruhový úsek přináší smrt[editovat]

Podle lounské dopravní policie generuje dvoupruhový úsek R7 téměř všechna úmrtí na silnicích v lounském okrese. Silnice podle šéfa oddělení Jiřího Krále už dávno překročila svou kapacitu. Na dostavěném úseku u průmyslové zóny Triangle eviduje policie minimum vážných nehod, zato na nedostavěném úseku byla smrtelná nehoda už téměř na každém kilometru.

Nadějí naka dostavbu může být i korejská pneumatikárna[editovat]

Kromě toho, že stávající komunikace už technicky nevyhovuje aktuálnímu provozu a pro provoz v dvoupruhové variantě je nebezpečná, by mohl důležitou naději pro dostavbu představovat příchod nového velkého investora do průmyslové zóny Triangle. Jihokorejská společnost Nexen Tire plánuje investici v hodnotě až 40 mld. Kč a zaměstnat až 2300 lidí. Mezi její požadavky patří také dobré napojení na Prahu, premiér Bohuslav Sobotka tak připustil, že to by byla silná motivace k dostavbě R7.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • DLOUHÝ, Hynek. Měření prokázala na R7 více kamionů. Žatecký a lounský deník [online]. 2014-05-20 [cit. 2014-05-20]. Dostupné z: [1].
  • DLOUHÝ, Hynek. Premiér Sobotka: Vláda udělá pro příchod investora maximum. Žatecký a lounský deník [online]. 2014-05-16 [cit. 2014-05-20]. Dostupné z: [2].
  • KINŠT, Petr; ČTK. Potvrzeno: do Triangle míří výrobce pneumatik Nexen. Žatecký a lounský deník [online]. 2014-05-16 [cit. 2014-05-20]. Dostupné z: [3].