Přeskočit na obsah

Stavba R7 se možná zdrží, nikdo nechce převzít most u Seménkovic

Z Wikizpráv

Pondělí

Pohled na západní konec obchvatu Loun, jeden z plánovaných úseků R7

Zahájení zkapacitnění dalšího úseku komunikace I/7 se možná zpozdí. Obec Bitozeves stejně jako další okolní obce odmítá kvůli obavám z finanční náročnosti údržby převzít do své správy most u Seménkovic, který má být v rámci stavby vybudován. Existuje sice i varianta bez tohoto mostu, ale ta by byla vážným zásahem do dosavadního projektu jak ze stavebního hlediska, tak z hlediska zákonu o veřejných zakázkách. Zhotovitel už byl přitom v proběhlém výběrovém řízení vybrán. Termín začátku stavby je tak v současnosti ohrožen.

Podle vyjádření tehdejšího senátora Marcela Chládka a poslance Michala Kučery ze srpna 2014 se situace kolem dostavby R7 rozhýbala především kvůli soustavnému tlaku místních starostů i citovaných politiků na ministra dopravy. Už v několika následujících dnech by se mělo ukázat, jestli stavba začne podle plánu a nezasekne se na mostu bez vlastníka. Ten má propojit polní cestu jižně od komunikace I/7 se silnicí ze Seménkovic. Jednání o jeho výstavbě probíhají už několik měsíců a v příštích dnech by mělo být rozhodnuto.

Související zprávy[editovat]

Externí odkazy[editovat]

  • Rychlostní silnice R7, Postoloprty – MÚK Bitozeves, informační leták, stav k 12/2014 [online]. Ředitelství silnic a dálnic ČR, rev. prosinec 2014, [cit. 2015-01-19]. Dostupné online. (česky)

Zdroje[editovat]

  • STRNADOVÁ, Miroslava. Dostavba silnice R7 se komplikuje, Bitozeves nechce převzít most. usti.idnes.cz [online]. 2015-01-18 [cit. 2015-01-19]. Dostupné z: [1].
  • KINŠT, Petr. Začne příští rok dostavba R7? Jisté to zatím vůbec není. lounsky.denik.cz [online]. 2014-08-30 [cit. 2015-01-19]. Dostupné z: [2].