Mike Godwin opouští nadaci Wikimedia

Z Wikizpráv

Pátek

Mike Godwin v roce 2010

Nadace Wikimedia, nezisková organizace spravující kromě jiných projektů také Wikipedii a Wikizprávy, v úterý oznámila, že ze své pozice v pátek odejde její hlavní právník Mike Godwin. Zprávu oznámila ve veřejném emailu výkonná ředitelka nadace Sue Gardnerová, která napsala: „Ahoj lidi, chci abyste věděli, že k tomuto pátku, 22. října 2010, odchází Mike Godwin ze své pozice hlavního právníka nadace Wikimedia. Mikeův odchod bude celkem protáhlý: bude dále nadaci Wikimedia k dispozici pro radu a pomoc ještě během několika následujících měsíců.'

V dodatku k emailu Gardnerová ještě zmínila, že Godwin opouští organizaci z „důvěrných osobních důvodů“ a že nadace nehodlá záležitost dále pitvat z důvodu ochrany soukromí.

Mike Godwin je známý také jako autor Godwinova zákona, který říká, že s délkou internetové diskuse se pravděpodobnost, že někdo zmíní nacisty nebo Hitlera, blíží jedné. V minulosti pracoval například jako první právník Electronic Frontier Foundation a pro nadaci Wikimedia dělal hlavního právníka od července 2007.

Zdroje[editovat]

Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy Wikimedia Foundation announces departure of general counsel Mike Godwin na anglických Wikizprávách.

  • GARDNEROVÁ, Sue. Announcement: Mike Godwin leaves the Wikimedia Foundation. emailová konference tiskových zpráv nadace Wikimedia [online]. 2010-10-19 [cit. 2010-10-22]. Dostupné z: [1]. (anglicky)