Mimoúrovňová křižovatka Malovanka se mění

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pátek

Stavební jáma se nyní přesune v podstatě do pravé části snímku a provoz bude veden po nové silnici v levé polovině křižovatky

Mimoúrovňová křižovatka Malovanka, která se nachází v severozápadní části Prahy, se výrazně mění. Její současná podoba, která pochází z roku 1996 (tehdy byl zprovozněn Strahovský tunel), bude již brzy minulostí.

Fáze 1, kdy byla pouze vybudována stavební jáma okolo současného vyústění tunelu[1] pozvolna přejde v druhou fázi. Vše potřebné, od lávky pro pěší až po silniční pruhy již bylo dokončeno a zanedlouho se tak dočkáme změny provozu. Zmizí současná zastávka, stržen bude i most pro pěší. Do místa, kde se nyní nachází autobusová zastávka, se rozšíří výjezd ze Strahovského tunelu a pracovat se bude i na portálu navazujícího tunelu pod Střešovicemi.

Výstavba soustavy tunelů pod západní polovinou české metropole začala již na sklonku socialistické éry budováním tunelu pod Strahovem. Později navázal také tunel Mrázovka a krátký Zlíchovský tunel. Dobudováním v Praze ostře sledovaného (a také kritizovaného) tunelu Blanka a podzemního úseku pod Střešovicemi tak bude hotova podstatná část vnitřního okruhu Prahy, kterou město nutně potřebuje.

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Aktron (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.

  1. Jednotlivé fáze výstavby MÚK Malovanka

Odkazy[editovat]