Přeskočit na obsah

Mistr z Třince na úvod nové extraligy padl

Z Wikizpráv

Neděle

Bylo to kolo ve znamení rychlých dvojúderů. Na jeden z nich doplatil i Třinec, který prohrál s Kometou Brno 1:3. Vítěz loňského ročníku inkasoval za vyrovnaného stavu v 56. minutě od Hynka Zohorny, ale nedal si pozor a o 34 sekund později rozhodl o výhře Brna Tomáš Pospíšil, bývalý hráč Ocelářů.

Rychlé dvojice gólů góly ale padaly i v jiných zápasech úvodního kola nového ročníku Tipsport extraligy. Rytíři Kladno s novým názvem díky brankám Dragouna a Skrbka během 40 sekund otočili zápas se Spartou. Vítkovice vedly v Plzni už po 72 sekundách 2:0, ale nakonec prohrály na nájezdy. Pardubice si stejný náskok proti Liberci vybudovaly během 46 sekund 17. minuty. A také PSG Zlín získal rozhodující dvoubrankový únik v polovině zápasu za necelou minutu.

První gól nového ročníku dal teprve 19letý Antonín Honejsek z BK Mladá Boleslav, jeho zápas se totiž za asistence televizních kamer hrál nejdřív.

Extraligu odstartovalo až druhé kolo programu soutěže. Páteční začátek byl totiž odložen kvůli katastrofě letadla ruského Lokomotivu Jaroslavl, při které zahynuli i tři čeští reprezentanti. Pohřeb jednoho z nich, Jana Marka se konal právě před dvěma dny.

Výsledky 2. kola Tipsport extraligy: Mladá Boleslav - Zlín 3:4, Slavia Praha - Karlovy Vary 2:1, Třinec - Brno 1:3, Pardubice - Liberec 5:2, Kladno - Sparta Praha 3:2, Litvínov - České Budějovice 3:2, Plzeň - Vítkovice 4:3 po sam. nájezdech.

Zdroje[editovat]

  • KULT, Libor. Zlín přetlačil Boleslav, Kometa porazila mistry z Třince. Nájezdy v Plzni rozsekl Kratěna. Hokej.cz [online]. 2011-09-18 [cit. 2011-09-18]. Dostupné z: [1].