Na jedné straně Prahy kolaps, na druhé požár

Z Wikizpráv

Čtvrtek

tržnici SAPA v Písnici dnes zachvátil požár. Dým, který se pak šířil na sever do srdce metropole způsobil zápach ve velké části Prahy

Česká metropole se dnes probudila do nepříliš šťastného dne. Zatímco na jihu města v Písnici hořela asijská tržnice SAPA, v centru města na Severojižní magistrále havaroval nákladní automobil a zablokoval tak nejvýznamnější dopravní tah ve městě.

Auta stála během několika okamžiků jak na Pankráci, tak i v Holešovicích, odsud se dopravní kolaps přenesl i na Letnou, Střešovice, Barrandovský most a další části města. Situaci nenapomohla ani probíhající rekonstrukce a tedy uzavírka Vyšehradského tunelu, či stavební zábory komunikací, zapříčiněné výstavbou tunelu Blanka. Rozhlasové stanice hodnotily jednotlivé úseky komunikací stupni dopravy čtyři až pět, tedy těmi nejvyššími a nejkritičtějšími.

Dopravní komplikace postihly nejen automobilovou, ale i hromadnou dopravu. Především pak autobusové spoje, kterým přestaly platit dosavadní jízdní řády a musely být řízeny pracovníky DP přímo v terénu. Řidiči vyzývali cestující, aby v souběžných spojích využili tramvajovou dopravu.

Kromě silnic trpěly ale i plíce Pražanů. Zmíněný požár v Písnici, který zasáhl velké sklady s textiliemi a plasty, vytvořil oblak dýmu, který se rozprostřel nad celou metropolí. Bylo proto vydáno doporučení, aby občané nevětrali a nevycházeli ven, hlavně pak v oblastech Prahy 4 (oblasti v okolí Písnice, Kamýku, Chodova, Újezdu). Přestože se desítky hasičských sborů pokoušely dostat velký oheň pod kontrolu, podařilo se jim tak až v druhé polovině dne po mnoha hodinách boje s živlem. Několik příslušníků hasičů se zranilo. V komplexu tržnice se zřítila střecha, trhovci přihlíželi celé akci z bezpečné vzdálenosti.

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Aktron (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.