Přeskočit na obsah

Nové autobusy se představily na pražském Výstavišti

Z Wikizpráv

Sobota

Novinky od společnosti Scania

Od čtvrtka do dneška se na Výstavišti Praha konal první ročník veletrhu Czech Bus. V pravém křídle Průmyslového paláce vystavili výrobci několik desítek autobusů a příslušenství k nim. Namísto původně zrušeného Transpedu tak vznikl veletrh zcela nový.

Kromě prohlížení vystavených autobusů a setkání se zástupci jednotlivých firem bylo možné vyzkoušet i jiné věci - např. se svézt vodíkovým autobusem TriHyBus. Po dvou dnech, které byly věnovány odborné veřejnosti, patřila sobota všem návštěvníkům, kteří měli zájem se na autobusy přijít podívat.

Pro český trh představily novinky společnosti Scania a Beulas. Vystaven byl autobus Scania OmniExpress 320 spolu s OmniExpresem 340 a Scanií Touring, vlajkovou lodí tohoto výrobce, která vznikla ve spolupráci s čínskou firmou Higer. Beulas předvedl autobus Aura, postavený na podvozku MAN.

Kromě toho byla nemalá pozornost věnována i ekologii. Firmy Solaris a Volvo představily své autobusy na hybridní pohon. Solaris svůj model vyvinul ve spolupráci s plzeňskou Škodovkou a uvedl v Praze v české premiéře. Volvo model 7700 s hybridním pohonem předvedlo již před dvěma lety a ten se postupně zabydluje i v České republice.

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Aktron (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.