Přeskočit na obsah

Obamovu půlhodinovou reklamu vidělo více než 20 milionů lidí

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Obama mluvil z televize k milionům lidí

Miliony dolarů vynaložené štábem Baracka Obamy na půlhodinový předvolební spot, vysílaný v hlavním vysílacím čase celostátních amerických televizí, se vyplatily. Podle předběžných výsledků výzkumu sledovanosti vidělo pořad 26,4 milionu lidí. Obama v pořadu nepřednesl žádné nové náměty, pouze zopakoval své názory na možnosti vývoje americké společnosti.

Sledovanost Obamova bloku mírně přesahuje všední čísla, a to zhruba o 2,1 milionu. Z televizních stanic, které Obamovu prezentaci vysílaly, pouze Fox Television zažila v minulých dnech lepší sledovanost, a to při předprogramu jednoho z duelů baseballové Světové série. Dohrávka rozhodujícího zápasu finále MLB začala se zpožděním, aby televize Fox mohla bez rušení odvysílat jak Obamu, tak baseball.

Naposledy využil takovou mohutnou televizní kampaň nezávislý kandidát Ross Perot v roce 1992.

Obamův pořad režíroval Davis Guggenheim, autor dokumentu Nepříjemná pravda. V prezentaci vystoupil i bývalý americký prezident Bill Clinton. Celkově vydal Obama od skončení primárek za televizní reklamu 250 milionů dolarů.

Necelý týden před volbami má Obama podle výzkumů převahu v celoamerickém měřítku i ve většině rozhodujících vyrovnaných států.

Zdroje

[editovat]
  • Obama infomercial tops network prime-time ratings. Reuters [online]. 2008-10-30 [cit. 2008-10-30]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • Obama opět vstoupil do historie. Půlhodinovou reklamou. Aktuálně.cz [online]. 2008-10-30 [cit. 2008-10-30]. Dostupné z: [2].