Z Wikizpráv

Svátky[editovat]

Jmeniny
Tadeáš, Dimitrij
Státní svátky a významné dny
Slovensko: Výročí Deklarace slovenského národa

Z domova[editovat]

Ze světa[editovat]

 • Obamovu půlhodinovou reklamu vidělo více než 20 milionů lidí

  Miliony dolarů vynaložené štábem Baracka Obamy na půlhodinový předvolební spot, vysílaný v hlavním vysílacím čase celostátních amerických televizí, se vyplatily. Podle předběžných výsledků výzkumu sledovanosti vidělo pořad 26,4 milionu lidí. Obama v pořadu nepřednesl žádné nové náměty, pouze zopakoval své názory na možnosti vývoje americké společnosti.

 • Premiér Fico nazval novináře idioty

  Slovenský premiér Robert Fico označil na tiskové konferenci, která se konala po jednání vlády, reportéry některých slovenských deníků za idioty. Ve svém expresivním a emotivním vyjádření tak reagoval na některé články v novinách, které se týkaly jeho návštěvy Vietnamu a které považuje za nepravdivé a lživé. „Hulvátskym, idiotským způsobem atakujete vládu Slovenské republiky,“ doslova křičel premiér.

 • Sebevražedný atentátník zabil dva lidi u afghánského ministerstva kultury

  Pumový útok, za kterým stojí extrémistické hnutí Taliban, způsobil smrt dvou lidí v budově afghánského ministerstva kultury v Kábulu. Dalších pět lidí je vážně zraněno, tři z nich mají tak těžké popáleniny, že byli v prvních zprávách mylně označeni za mrtvé.

 • V Itálii probíhají protesty proti kontroverzní školní reformě

  V Itálii dnes začala generální stávka učitelů státních škol, kteří tak dávají najevo svůj nesouhlas s kontroverzní školskou reformou. Včera ji schválil senát italského parlamentu, kde pro návrh hlasovalo 162 senátorů a 134 jich bylo proti.

Věda a technika[editovat]

Kultura[editovat]

Ekonomika[editovat]

Sport[editovat]

Úmrtí[editovat]

Zdroje[editovat]