Odhozených injekčních stříkaček a jehel v Ostravě přibývá

Z Wikizpráv

Neděle

Nádražní ulice v Ostravě

Téměř 2700 použitých injekčních stříkaček posbírali od začátku roku v Ostravě městští strážníci. Je to víc než za celý rok 2008 dohromady a už teď to představuje zhruba tři čtvrtiny množství zajištěného v celém loňském roce. Sběr nebezpečných nástrah probíhá v ulicích, ale s ještě větší péčí na dětských hřištích.

V rámci projektu Bezpečná hřiště a pískoviště strážníci nejen sbírají riskantní odpad, ale také informují obyvatele Ostravy, zejména rodiče dětí, aby nebyli k problému lhostejní. Od použité injekční stříkačky se může nálezce nakazit virem HIV stejně jako žloutenkou. Strážníci se účastní i besed s dětmi od útlého věku, kde jim vysvětlují, že s takovými nálezy nemají manipulovat.

Nejvíce nálezů je evidováno v městském obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, a v něm zejména v ulicích Vaškově, Jílové a Nádražní. Na hřištích bývá situace podstatně lepší, pokud je nad nimi stálý dohled, jak upozornil místostarosta obvodu Tomáš Kuřec: „V obvodě jsou ale desítky hřišť ještě z minulého režimu, ve vnitroblocích nebo v sadech, na ty městský obvod nemá šanci dohlížet. Tato hřiště jsme vytipovali pro městskou policii, aby tam v rámci tohoto projektu strážníci chodili.“

Zdroje[editovat]

  • HAVLÍČKOVÁ, Iva. Strážníci už sebrali skoro dva tisíce sedm set injekcí. Moravskoslezský deník [online]. 2010-07-25 [cit. 2010-07-25]. Dostupné z: [1].