Příměří zatím nenechalo gruzínské síly chladné

Z Wikizpráv

Středa

Ruští uprchlíci z Jižní Osetie v Severní Osetii-Alanii

Gruzínské síly, které od 1. srpna operovaly v autonomní gruzínské oblasti Jižní Osetie a byly odtud vytlačeny ruskými jednotkami, se začaly dle informací Anatolije Novogycina, náměstka náčelníka štábu ruské armády, přeskupovat. „Připravují se na další agresi,“ dodal.

To však nepotvrzují mezinárodní pozorovatelé, kteří zaznamenali pouze fakt, že ruské jednotky, které mezitím okupovaly část území severénní Gruzie, opouštějí získané pozice jen velmi pomalu. A to i navzdory platnému příměří a smlouvě, kterou mezinárodní společenství vyjednalo. To platí již několik dní. Prezident Medvěděv však tvrdí, že pobyt ruských vojsk skončí v pátek 22. srpna. Moskva však mezitím však poslala do Jižní Osetie další lidi a techniku, zhruba čtyřicet nákladních automobilů. Jedná se o jednotky, které používají modré přilby mírových sborů.

Zdroje[editovat]

  • Rusové v Gruzii si berou modré přilby a vytvářejí nárazníkovou zónu. iDNES.cz [online].  [cit. 2008-08-20]. Dostupné z: [1].
  • Gruzínske sily sa "preskupujú", aby sa pripravili na novú agresiu. Pravda [online]. 2008-08-20 [cit. 2008-08-20]. (slovensky)
  • Rusové opouštějí Gruzii. Do pátku stažení dokončí. Aktuálně [online]. 2008-08-20 [cit. 2008-08-20]. Dostupné z: [2].