Přeskočit na obsah

Při důlním neštěstí v oblasti Copiapó zahynuli dva horníci

Z Wikizpráv

Úterý

Ministr těžebního průmysl Laurence Goldborne

V oblasti chilského Copiapó, kde bylo nedávno kvůli závalu uvězněno 33 horníků po dobu 69 dní, došlo k dalšímu důlnímu neštěstí.

Podle deníku La Tercera dva horníci, čtyřicetiletý Homero Aguirre Aguirre a čtyřiadvacetiletý Daniel Lazcano, zemřeli v dole Los Reyes, zhruba pětašedesát kilometrů východně od centra Copiapó. Oba začali práci v dole stejný den a oba pocházeli z Cabilda. Při nehodě byl také zraněný jednadvacetiletý Mauricio Silva, který byl se zraněním oka odvozen do regionální nemocnice v Copiapó.

Podle oficiálních informací nehodu způsobilo špatné zacházení s výbušninami. Ministr těžebního průmysl Laurence Goldborne řekl pro deník El Mercurio, že by těžební společnosti měly být v chilských dolech při těžbě opatrné. Také uvedl, že státní úřady v tomto dole nepovolily používání výbušnin.

Zdroje[editovat]

Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy Two killed in new Copiapó, Chile mining accident na anglických Wikizprávách.

  • New mining accident in Chile kills two. The Herald Sun [online]. 2010-11-09, rev. 2010-11-11 [cit. 2010-11-10]. Dostupné z: [1]. (anglicky)