Papuánsko-novoguinejský ministr pro kulturu a turistiku byl obviněn z pokusu o vraždu

Z Wikizpráv
Poloha Papuy-Nové Guiney na mapě světa

Úterý

Papuánská-novoguinejská policie zadržela ministra pro kulturu a turistiku Gumu Waua a obvinila ho z pokusu o vraždu. Podle Firmina Nanola z Radio Australia byl zadržen zhruba na hodinu, poté byl propuštěn na kauci. Je obviněný z toho, že 13. června, předtím, než se stal ministrem, vystřelil na padesátiletého muže.

Ministr Wau se přiznal, že střílel. Projížděl prý okresem Kerowagi a dojel k místu, kde místní domorodci silnici zablokovali. Nechtěli Waua pustit dál a padesátiletý John Agaundo vyšel z domu, podle svých slov proto, aby pomohl situaci vyřešit. Wau údajně vystřelil, aby rozehnal dav, a Agaunda zasáhla zbloudilá kulka.

Policie zkonfiskovala pistoli Magnum, aby ji prozkoumala, a ministr Wau by se měl v tomto týdnu dostavit k soudu. Agaundo se pro média vyjádřil o policii pochvalně, ocenil, že zatkla a obvinila ministra.

Zdroje[editovat]

Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy Papua New Guinea Culture and Tourism minister charged with attempted murder na anglických Wikizprávách.

  • NANOL, Firmin. PNG minister charged with attempted murder. Radio Australia News [online]. 2010-08-09 [cit. 2010-08-10]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • PER, Zachery. Chimbu police arrest minister. The National [online].  [cit. 2010-08-10]. Dostupné z: [2]. (anglicky)