Přeskočit na obsah

Pearsonová běžela nejrychlejší překážky od roku 1992

Z Wikizpráv

Sobota

Sally Pearsonová

Australská atletka Sally Pearsonová vyhrála na mistrovství světa v korejském Tegu běh na 110 metrů překážek v čase 12,28. Překonala tím rekord šampionátu a předvedla nejrychlejší běh na této trati od roku 1992. V historických světových tabulkách před ní zůstaly pouze výkony světové rekordmanky Jordanky Donkovové z Bulharska, její krajanky Ginky Zadorčevové a Rusky Ljudmily Engquistové-Narožilenkové.

Další dvě příčky obsadily Američanky Danielle Carruthersová a olympijská vítězka Dawn Harperová. Češka Lucie Škrobáková byla vyřazena v semifinále.

Čtvrtý nejrychlejší čas všech dob – 19,40 s – zaznamenal vítěz dvoustovky mužů Jamajčan Usain Bolt. Jasným vítězstvím o tři desetiny sekundy před Američanem Walterem Dixem si napravil pověst poté, co byl z finále poloviční trati kvůli ulitému startu diskvalifikován. Třetí doběhl Francouz Christophe Lemaitre v čase 19,80 s, který je nyní druhý v evropských historických tabulkách.

Česko zaznamenalo v předposlední den šampionátu především čtvrté místo oštěpaře Vítězslava Veselého a sedmé místo štafety čtvrtkařek. Tyto disciplíny vyhráli Nor Andreas Thorkildsen a štafeta Spojených států, v jejíchž barvách vybojovala Allyson Felixová už svůj sedmý titul mistryně světa.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • Usain Bolt blazes to 200 gold; Walter Dix second. USA Today [online]. 2011-09-03 [cit. 2011-09-03]. Dostupné z: [1]. (anglicky)