Podpis „Nového startu“ dlouho webu nevládl

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Půl dne po podpisu smlouvy už sledovaly Spojené státy spíš návrat Tigera Woodse ke golfu

Podpis smlouvy o snížení jaderných hlavic sice označila řada pozorovatelů za historický, na čele zpravodajských webů se ale dlouho neudržel.

V půl jedenácté večer – deset hodin po podpisu – měly Novinky ještě na nejdůležitějším místě zprávu Dohodě Ruska a USA napomohla i "osobní chemie" mezi prezidenty o zákulisí dojednávání smlouvy, iDNES už jako tahák přinesl zprávu ze setkání Baracka Obamy s evropskými státníky Obama chlácholil východní státníky, Clintonová slíbila Praze velvyslance a stejně na tom byly i Lidovky.cz se zprávou Obama po summitu uklidňoval východní Evropu.

Ruský web už se dokonce jako hlavním událostem věnoval zcela jiným událostem. Server Gazeta.ru za hlavní zprávou o možném zvýšení věku nutného k odchodu do důchodu až další zprávu věnovala vyjádřením, která státníci při podpisu smlouvy věnovali Íránu (Sokraščenie vooruženij kosnulos' Irana). Komsomol'skaja pravda věnovala hlavní zprávu událostem v Kyrgyzstánu, kde probíhá státní převrat, zatímco Medvěděvův ohlas na podpis smlouvy se dostal hluboko do ostatních zpráv.

Ve Spojených státech se také zpráva již propadla z prvních míst. New York Times hlavní prostor věnovali návratu Tigera Woodse na golfová hřiště, zatímco zpráva o podpisu Russia and U.S. Sign Nuclear Arms Reduction Pact byla na třetím nejdůležitějším místě. Web stanice ABC, která ráno začala svůj program vysíláním z Prahy, jako nejzajímavější materiál zařadila shrnutí dopadů žertů cestujících na leteckou dopravu No Laughing Matter: Jokes on Planes Cost Money, Threaten Lives. Na webu deníku Washington Post už o dohodě nebyla ani jedna zpráva.

Služba Google News už v tu dobu neobsahovala na hlavních stránkách žádné zprávy o dohodě ani v ruské, ani v americké verzi.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Okino (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.