Přeskočit na obsah

Pražská Letná: První přeložka v provozu

Z Wikizpráv

Čtvrtek

V současné době i za tímto plotem vede přeložka ulice Milady Horákové. Vedeny jsou tudy i náhradní autobusy, ty však vystřídá i provizorní tramvajová trať.

Již několik dní je v provozu silniční přeložka, která na pražské Letné zajišťuje náhradu dočasně uzavřené ulice Milady Horákové. Nová silnice vede od izraelské ambasády na hradčanské straně parku jižně od stavební jámy až ke stadionu Sparty Praha, kde je napojena na původní ulici. Výhledově silnici doplní i tramvajová trať; náklady na její zbudování již byly odhadnuty na 100 milionů Kč. Zatím je trať ukončena úvratí v zastávce Sparta. Na rozdíl od jiných provizorií ale zde nebyla použita kolejová spojka Californien pro krátkodobé výluky, bylo vybudováno klasické křížení.

Současný stav staveniště kritizuje Strana zelených, která napadá nejen vysokou cenu, za kterou by byla celá náhradní trať postavena, ale také tunel jako takový. Již dříve proto podporovala iniciativu, která bránila realizaci velkých staveb na pražské Letné. Primátor Pavel Bém však současný stav a plánovanou trať obhajuje; podle něj je nezbytné dopravu na Letné zajistit, vzhledem k vytíženosti této trasy.

Zdroje

[editovat]
  • Dopravní provizorium podle zelených ničí Letnou. Pražský deník [online].  [cit. 2008-07-03]. Dostupné z: [1].