Přeskočit na obsah

Premiér Fico nazval novináře idioty

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Premiér Slovenské republiky Robert Fico (zde na návštěvě Srbska s premiérem Cvetkovićem

Slovenský premiér Robert Fico označil na tiskové konferenci, která se konala po jednání vlády, reportéry některých slovenských deníků za idioty. Ve svém expresivním a emotivním vyjádření tak reagoval na některé články v novinách, které se týkaly jeho návštěvy Vietnamu a které považuje za nepravdivé a lživé. „Hulvátskym, idiotským způsobem atakujete vládu Slovenské republiky,“ doslova křičel premiér.

„Neškodíte mně ani Smeru, škodíte slovenskému obyvatelstvu,“ dodal. Problematické články v Hospodárských novinách a deníku Pravda informovaly o zakázkách, které Fico uzavřel ve Vietnamu pro slovenské společnosti, hlavně pak pro firmu J&T. Zmiňovaly i nebezpečí přílivu pracovníků z Vietnamu na Slovensko. Premiér Fico uvedl, že díky jeho návštěvě získá práci 2200 Slováků v závodu SES Tlmače. Kritice se nevyhnul ani nejčtenější Nový čas.

Další se dostal na řadu deník SME, kde byla uveřejněna zpráva o navýšení rozpočtu slovenského úřadu vlády kvůli modernizacím budov kabinetu. Na jeho adresu premiér vzkázal, že „jen idiot z deníku Sme může napsat, že jsme si nechali obnovit za 30 milionů korun nějaký tunel, který je prý klimatizovaný, aby se mohlo pohodlně procházet z jedné budovy do druhé.“ Fico argumentoval tím, že spojovací tunel mezi oběma budovami byl v havarijním stavu v dobách minulé vlády a oprava je nevyhnutelná.

Mluvilo se rovněž o slovenské ambasádě v Bělorusku, která má projít rekonstrukcí, o čemž psal deník SME. „Jen idiot ze SME může povědět, že jsem stavěl ambasádu v Bělorusku. Já jsem stavěl ambasádu v Bělorusku? Ta ambasáda je tam stále, od samého začátku,“ uvedl předseda vlády.

Zdroje[editovat]

  • Nahnevaný Fico nadával novinárom do idiotov. Pravda [online].  [cit. 2008-10-30]. Dostupné z: [1]. (slovensky)