Přeskočit na obsah

První medaili pro Slovensko na letošních paralympijských hrách získala stolní tenistka Alena Kánová

Z Wikizpráv

Pondělí

Stolní tenistka Alena Kánová získala pro Slovensko na londýnských paralympijských hrách bronzovou medaili, celkově první slovenskou medaili letošních her. V bitvě o třetí místo v kategorii TT3 (vozíčkářky), která trvala 23 minut, porazila domácí Saru Headovou.

Ta přitom zpočátku vedla a vyhrála první sadu 11-2, ovšem druhou prohrála 5-11. Třetí sada byla zpočátku poměrně vyrovnaná, jak svědčí jeden z průběžných stavů 4-7, ovšem nakonec ji Headová prohrála 5-11. Slovenští fanoušci, kterých bylo na místě méně než britských, svou početní nevýhodu překryli máváním velkými vlajkami a podle Kánové Brity i překřičeli. Každopádně podpora domácích fanoušků Headové nepomohla a ta prohrála čtvrtou, poslední sadu, výrazným rozdílem 3-11.

Krátce na to získal pro Slovensko druhou stříbrnou medaili stolní tenista Richard Csejtey, který svou účast skončil prohrou ve finále kategorie TT8 (stojících) se světovou jedničkou Šuajem Čaoem.

Zdroje[editovat]

Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy Slovakia's Alena Kanova defeats Sara Head, taking bronze in class 3 table tennis na anglických Wikizprávách.

  • WISTEROVÁ, Zuzana. Slovensko získalo na paralympiáde striebro a bronz. pravda.sk [online]. 2012-09-03 [cit. 2012-09-04]. Dostupné z: [1]. (slovensky)