Přeskočit na obsah

Raoul Mout hledaný v Anglii pro podezření z vraždy se zastřelil

Z Wikizpráv

Neděle

Rothbury je malé město zhruba padesát kilometrů od Newcastlu (ilustrační obrázek)

V Rothbury ve Spojeném království se v sobotu ráno zastřelil Raoul Moat, který byl již týden na útěku před policií. Ta jej hledala proto, protože postřelil svou bývalou partnerku, zastřelil jejího nového partnera a při útěku ještě postřelil policistu. I usmrcený přítel byl policista a Raoul Moat vzkázal policii, že bude v zabíjení policistů pokračovat, dokud nebude sám zabit. Také umístil na Facebook seznam plánovaných dalších obětí.

Uprchlík disponoval zkrácenou brokovnicí (ilustrační obrázek)

V Rothbury byl sedmatřicetiletý bývalý vyhazovač a nedávno propuštěný trestanec obklíčen od pátku večer a policie s ním zkoušela vyjednávat. Během vyjednávání si mířil zkrácenou brokovnicí na hlavu. Nakonec se v 1.15 ráno místního času zastřelil a definitivně byl prohlášen mrtvým v nemocnici v 2.20.

Zdroje[editovat]

Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy UK fugitive Raoul Moat commits suicide na anglických Wikizprávách.

  • Britský vrah policistů spáchal v obklíčení sebevraždu. ct24.cz [online]. 2010-07-10 [cit. 2010-07-11]. Dostupné z: [1].
  • 'I'm at war with the police and I won't stop until I'm dead': Killer fugitive's chilling letter after shooting three on murderous rampage. MailOnline [online]. 2010-07-07 [cit. 2010-07-11]. Dostupné z: [2]. (anglicky)