Redaktor:Lenka64/archiv

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Mercy 3. 8. 2009, 19:00 (UTC)

Tssss, on mi to přivítání vyfouknul kolega a já tu přitom chtěl do prázdné stránky zvolat "Jůůů, to jsme rádi, že jste i tady! Tak tu {{Vítejte}}!" ;-)
Danny B. 3. 8. 2009, 23:12 (UTC)

Ó děkuji, milí kolegové :). --Lenka64 4. 8. 2009, 05:43 (UTC)

Skoti[editovat]

Skoti/Skotove - nu mozna uz je to dnes jedno; ja jsem dodneska nestravil sirup (misto syrup podle syrob ...) i kdyz uz v roce 1957 prisel UJC AV, ze je to vyklad mylny ... Nu myslim, ze kdyz to takhle pujde dal, tak budeme psat brzy Francouzsko, Americko a podobne ;-); uz to dokonce zacalo pronikat i do EUspeaku (Pravidla pro jednotnou úpravu dokumentů: Úřad pro úřední tisky EU) a i kdyz se tam vede lity boj o zachovani lidske cestiny, tak vetsinou jazykovi puriste dostavaji pekne na pxxxl

-> BTW. Ja pisu clanky - ovsem pod ruznymi pseudonymy (vlastne IP) :-D -- 87.66.36.57 19. 9. 2009, 14:11 (UTC)
Omlouvám se, pokud to bylo moc ostré. Trochu mne to naštvalo, protože jsem se ještě schválně dívala před uložením zprávy, zda je ten tvar uznaný. Jinak, i když mi už dávno není 15, syrup si vážně nepamatuji :))). --Lenka64 19. 9. 2009, 12:46 (UTC)
Tak nejakou emoci tam citit bylo ;-) ale bylo to pro "Greater Good"; a tak to ma byt, tudiz se neomlouvejte :-D
A jen poznamku na okraj (abych nezivil flame V redakci). " ... řada hovorových slov už přešla do spisovné češtiny ... to jako hovorové slovo nevnímám, vzhledem k tomu jak často se to objevuje např. v tisku ... " - v tisku se velice casto objevuji hruzy typu "jako takovy" ci "smysluplny", ktere se pouzivaji jako vycpavka, kdyz uz se nevi co rict ci se dotycne veci nerozumi (vedle normalni enormni naprodukce cizich terminu a kalku). Tak bych si radsi noviny a televizi (a to ani HN ci CT) moc za vzor nebral. V Listech byl asi pred rokem o tom moc pekny clanek (snad ho jeste najdu). Ale co clovek nadela, casy se meni a jazyk se vyviji (i kdyz IMHO spis hrubne - ale to bude asi generacni, intelektualsky a podobne nepodstatny a skolometsky problem). -- 87.66.36.57 19. 9. 2009, 14:11 (UTC)

Nekrology[editovat]

Ahoj Lenko, tak jsem rád že nám Wikizprávy obohacují nové zprávy a projekt se po delší době stagnace opět rozbíhá. Bylo by možné ale napsat taky něco jiného, než kdo kdy umřel? Je to monotématické a hlavně to nepůsobí příjemně (když v seznamu nových zpráv jsou pouze samá úmrtí). Možná by bylo fajn to oživit sem tam nějakou pěknou zprávou z počasí nebo ze sportu. --Aktron 20. 9. 2009, 08:34 (UTC)

Aktrone, že poslední dobou je tento projekt nazvatelný spíše Wikinekrology, než Wikizprávy, není vina Lenky, ale nás všech, že sami nepřispíváme v dostatečné míře z našich oborů. Lenka přispívá věcmi, které ji buď baví (no, nevím, tady to zní trochu nepatřičně) nebo zajímají nebo se k nim ve své práci často dostává - třeba pracuje v nějaké tiskové agentuře, kde má nekrology právě na starosti, co my víme... Každopádně podobně by mohl kdokoliv oslovit tebe v dobách počátků českých Wikizpráv s tím, ať z toho neděláš Wikibalkán. ;-) Myslím, že buďme rádi, že nám doména její zásluhou nestagnuje a nehrozí nám tak zavření, jak se v posledních měsících stalo několika wiki, pokud vím i větším, než je tato, a raději přidejme sami v oblastech našich zájmů. Vím, že ode mne, který se vesměs stará jen o technické věci, to nemusí znít příliš přesvědčivě, ale sám se také snažím občas něco zplodit, když narazím na něco zajímavého, neotřelého nebo převratného...
Danny B. 20. 9. 2009, 08:51 (UTC)
Předem říkám, že vše co píšu je bez negativních emocí: Ne, opravdu nejsem fascinována smrtí, i když se jí týkají téměř všechny mé příspěvky. Spíš to beru jako druhou (po narození) nejzásadnější věc života. Čtu (mimo jiné) nekrology každý den (hlavně na NYT), protože česká média jsou na tyto zprávy skoupá a myslela jsem, že by i ostatní zajímalo, která světově významná osobnost už není mezi námi. Ne, o počasí a sportu psát nebudu, protože ani jedno mne nezajímá (počasí tak možná na Plzeňsku). Wikizprávy beru jako okrajovou oblast "působení", mé příspěvky jsou "minimalistické" a nemám problém věnovat tento krátký čas wikislovníku. Znovu připomínám: necítím se uražena ani vyháněna, jsem zcela v pohodě :). Pěkné nedělní odpoledne. --Lenka64 20. 9. 2009, 10:27 (UTC)