Redaktor:Ria/HSII/Hlavní aktualita

Z Wikizpráv

Třebíč bude mít vlastní aquapark[editovat]

Sobota

V současné době slouží veřejnosti v Třebíči pouze areál krytého bazénu Laguna a plovárna u řeky Polanka. Oba areály jsou ve vlastnictví města, které se nyní rozhodlo nabídku vodních aktivit ve městě rozšít o zábavný aquapark. Ten by měl vyrůst vedle bazénu Laguna jako jeho přístavba.

„Aquapark plánujeme jako přístavbu krytého bazénu Laguna,“ přiblížila záměry města Jana Goláňová, vedoucí oddělení investic. Součástí areálu by měl být vnější i vnitřní tobogan, jeden z největších v České republice. Aquapark určený pro zábavu bude propojen se současným krytým bazénem, který bude sloužit ke sportování.

Součástí areálu bude i několik dalších „specialit“. Jednou z nich bude venkovní bazén se slanou vodou, který přesto, že je venkovní, bude v provozu i v zimě.

V kryté části areálu budou atrakce jako „divoká řeka“, vířivky, osvětlená jeskyně s gejzírem nebo vodní stěna. Součástí bude i bazén s normální vodou. Celý interiér bu naladěn v antickém stylu. Pro děti bude k dispozici samozřejmě bazén s nízkou hladinou vody. K dalšímu oddechu bude sloužit několik saun a masážní centrum.

Celý projekt by měl vyjít na 100 milionů korun a měl by být ze 70 % hrazen z evropských fondů. „Máme připravenou kompletní projektovou dokumentaci a územní rozhodnutí. Zbývá jen vyřídit stavební povolení a získat dotaci,“ přiblížila aktuální stav Goláňová.

První návštěvníci by mohli do aquaparku vstoupit v létě roku 2012.

Zdroje[editovat]

  • PŘIBÍK, Ivan. V Třebíči vyroste Aquapark. Své brány otevře do tří let. Třebíčský deník [online]. 2009-03-19 [cit. 2009-03-21]. Dostupné z: [1].

Celá zpráva…