Přeskočit na obsah

Redaktor:Ria/HSII

Z Wikizpráv
Vítejte na Wikizpráváchčeském jazyce – svobodném zpravodajském projektu, který byl založen 26. května 2008. V současné době má již 8 514 zpráv a může ho upravovat a rozšiřovat kdokoliv, včetně vás!

RSS verze obnovit stránku

WIKIZPRÁVY

pátek, 14. června 2024, 02:34


Třebíč bude mít vlastní aquapark

Sobota

V současné době slouží veřejnosti v Třebíči pouze areál krytého bazénu Laguna a plovárna u řeky Polanka. Oba areály jsou ve vlastnictví města, které se nyní rozhodlo nabídku vodních aktivit ve městě rozšít o zábavný aquapark. Ten by měl vyrůst vedle bazénu Laguna jako jeho přístavba.

„Aquapark plánujeme jako přístavbu krytého bazénu Laguna,“ přiblížila záměry města Jana Goláňová, vedoucí oddělení investic. Součástí areálu by měl být vnější i vnitřní tobogan, jeden z největších v České republice. Aquapark určený pro zábavu bude propojen se současným krytým bazénem, který bude sloužit ke sportování.

Součástí areálu bude i několik dalších „specialit“. Jednou z nich bude venkovní bazén se slanou vodou, který přesto, že je venkovní, bude v provozu i v zimě.

V kryté části areálu budou atrakce jako „divoká řeka“, vířivky, osvětlená jeskyně s gejzírem nebo vodní stěna. Součástí bude i bazén s normální vodou. Celý interiér bu naladěn v antickém stylu. Pro děti bude k dispozici samozřejmě bazén s nízkou hladinou vody. K dalšímu oddechu bude sloužit několik saun a masážní centrum.

Celý projekt by měl vyjít na 100 milionů korun a měl by být ze 70 % hrazen z evropských fondů. „Máme připravenou kompletní projektovou dokumentaci a územní rozhodnutí. Zbývá jen vyřídit stavební povolení a získat dotaci,“ přiblížila aktuální stav Goláňová.

První návštěvníci by mohli do aquaparku vstoupit v létě roku 2012.

Zdroje

  • PŘIBÍK, Ivan. V Třebíči vyroste Aquapark. Své brány otevře do tří let. Třebíčský deník [online]. 2009-03-19 [cit. 2009-03-21]. Dostupné z: [1].
Celá zpráva…

Zprávy dle data

22. března

Tato kritéria nesplňují žádné stránky.

21. března

Tato kritéria nesplňují žádné stránky.

Ekonomika


Politika


Kultura


Sport


Věda a technika


Počasí


Více informací o Wikizprávách


Wikizprávy provozuje nezisková nadace Wikimedia Foundation, která spravuje i řadu dalších otevřených mnohojazyčných wiki projektů:

logo Wikipedie logo Wikislovník logo Wikisource logo Wikicitáty logo Wikiknihy logo Wikiverzita logo Wikidruhy logo Wikimedia Commons logo Meta-Wiki
Wikipedie Wikislovník Wikisource Wikicitáty Wikiknihy Wikiverzita Wikidruhy Commons Meta-Wiki
Svobodná encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Volně dostupné vzdělání Adresář biologických druhů Sdílená sbírka médií Koordinace všech projektů Wikimedia