Sikorsky dodá americké armádě nové vrtulníky

Z Wikizpráv

Neděle

UH-60 Black Hawk na misi v Iráku (2010)

Novou dodávku vrtulníků Sikorsky UH-60 Black Hawk dodá jejich výrobce firma Sikorsky různým útvarům americké armády. Podle informací agentury Reuters bude mít nový kontrakt hodnotu 7,3 miliardy dolarů (více než 150 miliard korun). Vrtulníky dostane armáda, námořnictvo i letectvo.

Sikorsky přitom dnes vydal prohlášení, ve kterém konstatoval, že vinou předpokládaného propadu dodávek pro americkou armádu, za kterým stojí snižování vládních výdajů, bude hledat nová odbytiště. Za perspektivní oblasti pro obchodní jednání označil zejména Brazílii, Indii, Turecko, Čínu a Mexiko.

„Příštích několik let budeme docela v úzkých a pak se to zase zvedne, protože na některých mezinárodních zbrojních trzích po nás začíná být poptávka,“ popsal situaci prezident společnosti Mick Maurer.

Příjmy firmy Sikorsky pocházejí ze 70 procent z vojenského sektoru. Společnost také připravuje dohodu o dodávce vrtulníků CH-148 Cyclone pro kanadskou vládu, která se ale zpožďuje. Firma přitom už má čtyři z předpokládané dodávky 28 strojů připravených k dodání a dalších 17 v různém stavu výroby.

Zdroje[editovat]

  • SHALAL-ESA, Andrea. Sikorsky eyes foreign deals to offset U.S. drop. Reuters [online]. 2012-07-08 [cit. 2012-07-08]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • Sikorsky,US sign $7.3 bln Black Hawk order. London South East [online]. 2012-07-08 [cit. 2012-07-08]. Dostupné z: [2]. (anglicky)