Z Wikizpráv

Svátky[editovat]

Jmeniny
Nora, Edgar

Z domova[editovat]

Ze světa[editovat]

  • Egyptský prezident zrušil verdikt soudu o rozpuštění parlamentu

    Dekret nového prezidenta Egypta Muhammada Mursího zrušil platnost rozhodnutí ústavního soudu o rozpuštění parlamentu a přikázal poslancům, aby se vrátili do funkce. Nové zasedání má proběhnout do 60 dnů.

  • Podle Annana jeho mírový plán pro Sýrii selhal

    Mírový plán, který vytvořil a vyjednal s oběma stranami syrského konfliktu zvláštní pověřenec OSN Kofi Annan, je mrtvý. Připustil to v rozhovoru pro francouzský deník Le Monde sám Annan. „Důkazy ukazují, že jsme neuspěli,“ konstatoval. Z toho, že plán selhal, obvinil i cizí země, které vyzbrojovaly obě strany konfliktu. Pozastavil se nad tím, že většina kritiky se obrací vůči Rusku jako spojenci syrského vládního režimu, ale „jen málo se mluví o dalších zemích, které posílají zbraně a peníze a ovlivňují situaci na zemi“. Podle Annana by také měl dostat větší roli v mírových jednáních Írán.

  • Sikorsky dodá americké armádě nové vrtulníky

    Novou dodávku vrtulníků Sikorsky UH-60 Black Hawk dodá jejich výrobce firma Sikorsky různým útvarům americké armády. Podle informací agentury Reuters bude mít nový kontrakt hodnotu 7,3 miliardy dolarů (více než 150 miliard korun). Vrtulníky dostane armáda, námořnictvo i letectvo.

Věda a technika[editovat]

Kultura[editovat]

Ekonomika[editovat]

Sport[editovat]

Úmrtí[editovat]

Zdroje[editovat]