Přeskočit na obsah

Skončil 12. ročník konference Fórum 2000

Z Wikizpráv

Úterý

Dnes skončil 12. ročník konference Fórum 2000. Konference byla zahájena v neděli 12. října večer na „Pražské křižovatce“ (kostel sv. Vavřince na pražském Starém městě na křižovatce ulic Liliová a Zlatá). Téma konference se jmenovalo Otevřenost a fundamentalismus v 21. století.

Konference pak probíhala další dva dny (pondělí a úterý) paralelně na několika místech v Praze: Palác na Žofíně (tři sály), Goethův institut (dva sály), Laterna magika, CERGE-EI, Černínský palác, Husitská teologická fakulta.

Konferenci v neděli zahájil bývalý prezident Václav Havel a dnes ji uzavřel ministr Karel Schwarzenberg. Dle Havlových slov se konference zúčastnilo přes 100 delegátů z různých zemí a přihlíželo jí více než 2000 zájemců z řad veřejnosti, proto tuto konferenci považuje za veřejnou. Jeho svatost dalajláma, který býval účastníkem předcházejících konferencí, se nemohl letos osobně zúčastnit, proto byl alespoň čten jeho pozdrav.

Zdroje[editovat]

Forum 2000/2008 ve Wikiverzitě.

  • Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Kychot (diskuse, příspěvky) podle vlastního zážitku, který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.
  • České noviny

Související zprávy[editovat]