Váňa vyhrál poosmé Velkou pardubickou

Z Wikizpráv

Neděle

Josef Váňa

Žokej Josef Váňa přidal další vítězství do své rekordní sbírky, když vyhrál 121. ročník Velké pardubické. Stejně jako v předchozích třech letech sedlal vítězného koně Tiumena, celkem si připsal už osmé vítězství v kariéře.

Druhá skončila bělka Sixteen s žokejem Bartošem, třetí doběhl Valldemoso s žokejem Andrésem. Do dostihu odskočilo pouze 14 z přihlášených 15 koní (všichni z českého chovu), dokončilo ho devět koní.

Váňa měl problémy na Taxisu, kde Tiumen doskočil na hranu a jen se štěstím se vzpamatoval a pokračoval. Propadl se ale k závěru startovního pole a teprve později se pomalu posouval zpět kupředu. „Tiumen šel dál, jako kdyby se nic nestalo. Zase se vrátil tím, že skákal perfektně. A já jsem ho hnal, jsme dobrá dvojka,“ pochvaloval si Váňa v cíli. Do dramatického finiše už ale znovu nastupoval z výhodné pozice a doběhl si pro další vítězství, byť po boji a pouze o půl délky. I druhou Sixteen má Váňa v tréninku.

„Dneska to bylo vydřené,“ vydechl si osminásobný vítěz Váňa, zatímco Bartoš posmutněl: „Když projedete o kousek druhý, tak to bolí, bolí…“ Bartoš už ale také v minulosti Velkou dvakrát vyhrál.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • GRIM, Filip. Žokej Váňa poosmé ovládl Velkou pardubickou, potřetí s Tiumenem. iDNES.cz [online]. 2011-10-09 [cit. 2011-10-09]. Dostupné z: [1].